Chudák Otto Šimánek – Pan Tau! Co udělali s jeho rodným domem, kde přežil svou smrt?

Co se děje s domem Pana Tau, tedy Otto Šimánka, který slavného panáčka skvěle ztvárňoval
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Celebrity 
03. února 2015 05:00 / archiv
  0   0
Chudák Otto Šimánek (+67), herec, který tak skvěle hrál postavu Pana Tau. Už podruhé během pěti let prodávají jeho rodný dům na Vysočině! Nikdo ho ale nechce! Proč? Že by za to mohla cena, stav domu, nebo že by tu snad strašilo?

Chalupa z roku 1885, kde Otto Šimánek vyrůstal a kam i v dobách, kdy byl slavný nejen desítkami různých rolí, ale hlavně díky Panu Tau, stojí ve Stájištích u Třeště na Vysočině. V bývalé hájence na konci obce také dvakrát přežil svou smrt. Poprvé, kdy jej postihl oboustranný infarkt, podruhé za několik let, to ho skolila mrtvice.

Herec svou milovanou chalupu prodal ještě za svého života, neměl už čas sem jezdit, pak se dům prodal ještě asi dvakrát.

Dům je ale v nabídce realitní kanceláře už déle než rok. Cena není přemrštěná, dům nový majitel pořídí za něco málo přes osm set tisíc, a jak v inzerátu stojí, i s veškerým vybavením. Proč objekt nikdo nechce, není jasné.

Nedaleko domu stojí i stará zvonička. Zvoneček z ní za války před zrekvírováním zachránila maminka Otto Šimánka, schovávala ho celou válku a díky ní se taky zvoneček vrátil zpět.

I samotné hercovo narození je opředené tajemstvím. Slavný pan Tau se ale nenarodil ve Stájištích. Podle legendy jej maminka přivedla na svět v nedaleké Třešti a to doslova na pultě lékárny, která již neexistuje. Stála na místě dnešního autobusového nádraží. Zrovna v době, kdy paní Šimánková byla ve městě na nákupu, na ni přišly porodní bolesti, a tak svého Otíka přivedla na svět v lékárně.

V Třešti má také slavný herec a mim, jenž by letos oslavil 90. narozeniny, svou dřevěnou sochu. Na jeho počest zde i několikrát do roka zdejší cukrářství peče zákusky ve tvaru buřinek Pana Tau.
📷
2
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Demence u zvířat není v dnešní době nic neobvyklého

Styl

Jak si poradit s hovězím masem

Bydlení

Chcete mít hladké prádlo i bez žehlení? Dodržujte tento postup

1. Alice Bendová nerada ztrácí čas s líčením. Pořídila si dokonalé řasy na míru!

2. Andrea Kalivodová vyměnila kvůli hyperaktivnímu dítěti moře za túry na horách

3. Renée Zellweger by si přála čtvrté pokračování Bridget Jonesové!

4. Tenistka Karolína Plíšková ukázala dokonalou figuru a novou kérku!

5. Geri Halliwell uctí novou písní památku George Michaela!