Chudák Otto Šimánek – Pan Tau! Co udělali s jeho rodným domem, kde přežil svou smrt?

Co se děje s domem Pana Tau, tedy Otto Šimánka, který slavného panáčka skvěle ztvárňoval
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Celebrity 
03. února 2015 05:00 / archiv
  0   0
Chudák Otto Šimánek (+67), herec, který tak skvěle hrál postavu Pana Tau. Už podruhé během pěti let prodávají jeho rodný dům na Vysočině! Nikdo ho ale nechce! Proč? Že by za to mohla cena, stav domu, nebo že by tu snad strašilo?

Chalupa z roku 1885, kde Otto Šimánek vyrůstal a kam i v dobách, kdy byl slavný nejen desítkami různých rolí, ale hlavně díky Panu Tau, stojí ve Stájištích u Třeště na Vysočině. V bývalé hájence na konci obce také dvakrát přežil svou smrt. Poprvé, kdy jej postihl oboustranný infarkt, podruhé za několik let, to ho skolila mrtvice.

Herec svou milovanou chalupu prodal ještě za svého života, neměl už čas sem jezdit, pak se dům prodal ještě asi dvakrát.

Dům je ale v nabídce realitní kanceláře už déle než rok. Cena není přemrštěná, dům nový majitel pořídí za něco málo přes osm set tisíc, a jak v inzerátu stojí, i s veškerým vybavením. Proč objekt nikdo nechce, není jasné.

Nedaleko domu stojí i stará zvonička. Zvoneček z ní za války před zrekvírováním zachránila maminka Otto Šimánka, schovávala ho celou válku a díky ní se taky zvoneček vrátil zpět.

I samotné hercovo narození je opředené tajemstvím. Slavný pan Tau se ale nenarodil ve Stájištích. Podle legendy jej maminka přivedla na svět v nedaleké Třešti a to doslova na pultě lékárny, která již neexistuje. Stála na místě dnešního autobusového nádraží. Zrovna v době, kdy paní Šimánková byla ve městě na nákupu, na ni přišly porodní bolesti, a tak svého Otíka přivedla na svět v lékárně.

V Třešti má také slavný herec a mim, jenž by letos oslavil 90. narozeniny, svou dřevěnou sochu. Na jeho počest zde i několikrát do roka zdejší cukrářství peče zákusky ve tvaru buřinek Pana Tau.
📷
2
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Těžký život v malém bytě! Jak ho zvětšit a vyšperkovat?

Styl

Největší zloději naší energie. Potraviny, ze kterých je naše tělo naprosto vyčerpané

Bydlení

Jak dosáhnout ticha pokud nemůžete odhlučnit byt

1. Taylor Swift vyhrála soud týkající se sexuálního obtěžování!

2. Andrea Kerestešová zkouší všemožné triky na vyvolání porodu!

3. Diana Kobzanová si pořídila psa proti vůli partnera!

4. Zpěvačka Fergie dráždí fanoušky polonahými fotkami!

5. Další oblíbená moderátorka končí: Šilhánová opouští primácké divošky!