دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Smutné loučení s Lubomírem Lipským!

Poslední rozloučení s Lubomírem Lipským se konalo v pražském Divadle ABC
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Celebrity 
09. října 2015 15:25 / Profimedia
  0   0
Česká kulturní scéna se dnes loučí s jedním z největších a nejpokornějších hereckých bardů Lubomírem Lipským. Zemřel minulý týden věku 92 let. Poslední sbohem mu přišli dát kolegové, přátelé i diváci. Pražské Divadlo ABC se proměnilo ve smuteční síň.

Vyprovodit svého kolegu a kamaráda na poslední cestě přišli například Jan Hrušínský a Miluše Šplechtová, Simona Stašová, Valérie Zawadská, Eliška Balzerová, Jaromír Hanzlík, Martin Písařík, Kateřina Macháčková, Dana Batulková, Jaroslav Satoranský, Libuše Švormová, Petr Kostka, ale také jeho nejbližší přátelé, kolegové Ivo Niederle, Ladislav Trojan a Jan Skopeček.

Slova se jako první ujal Jiří Hromada, předseda herecké asociace, který vyzdvihl nepřekonatelné herecké výkony Lubomíra Lipského, ale i jeho ocenění, které získal za jednotlivé role, a také za celoživotní práci.

Slova se ujala i principálka Divadla Na Fidlovačce, herečka Eliška Balzerová, která neudržela slzy. "Scházeli jsme se každý měsíc, "Měli jsme se sejít 16. října. Bohužel už se to nestane. Sbohem, můj milovaný Mirečku."

Na plátně za rakví, u které dopoledne držely čestnou stráž kolegové herci, se na plátně promítaly záběry z filmů, v nichž velký český herec účinkoval.

Následně pak celé tři minuty kolegové tleskali zesnulému Lipskému, který tolik miloval divadlo. Naposledy hrál na prknech Divadla ABC letos v červnu. Následně pak kvůli zdravotnímu stavu byl více v nemocnici než doma. Zda bude Lipský pohřbený v Praze, nebo v rodném Pelhřimově, kde spočinuli po smrti i jeho dva bratří, není zatím jasné.
📷
1
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Chcete provonět domov? Pořiďte osvěžovače vzduchu!

Styl

I naše babičky se kdysi zkrášlovaly. Vystačily si s přírodními produkty

Bydlení

Podzimní péče o trávník je velmi důležitá

1. Luxusní oáza klidu: Takhle si žije česká supermodelka Hana Soukupová

2. Vašek Noid Bárta překvapil! Podívejte se, jaké má svaly!

3. Jane Fonda vám vyrazí dech! Tři měsíce před osmdesátkou vypadá božsky!

4. Kam až tohle zajde? Zdrogovaný Koptík vypisuje erotické básně o Gregorové!

5. Takhle Kristinu Kloubkovou na obrazovce rozhodně neuvidíte!