Jirásková by slavila jubileum! Zabila se sama a proč ji někteří nenáviděli?

Jiřina Jirásková byl slavila 85. narozeniny!
 Celebrity 
19. února 2016 03:00 / Profimedia
  0   0
Herečka Jiřina Jirásková by se včera byla bývala dožila 85 let. Před třemi lety ale začátkem ledna zemřela. Byla uznávanou umělkyní, ale lidsky už to bylo horší. Někteří ji respektovali, jiní doslova nesnášeli. Třeba manželka Radoslava Brzobohatého nebo Helena Růžičková, ke které se nezachovala vůbec dobře. Podobně, jako ke Zdeňku Troškovi. I tak jí ale tehdy na pohřeb přišel.

Jirásková zemřela 7. ledna 2003 po dlouhodobých problémech s břichem a spekuluje se, že měla rakovinu v posledním stádiu. Kvůli zažívacím obtížím měla udělaný vývod. V posledních týdnech života nevycházela ze svého Vinohradského bytu. Staraly se o ni dvě pečovatelky a pár přátel. Někteří její kolegové ji navštěvovali, jiní ani omylem.

"Jiřina byla skvělá herečka, ale jako o člověku bych o ní raději pomlčel. Bylo pár lidí, který ublížila a dost," svěřil se VIPstory.cz jeden z herců, který si myslí, že byla neprávem vynášena do nebes pro své lidské vlastnosti.

Podle mnohých bývala často zákeřná. Například vyhodila z divadla právě Radoslava Brzobohatého, kterého tento krok ranil, stejně jako jeho ženu i syna. Nezachovala se dobře ani ke kolegyni Heleně Růžičkové, s níž hrála v komedii Slunce, seno.

"Když Heleně těžce onemocněl syn a tři roky byl mezi nemocnicí a domovem, potkal jsem jí. A ptala se, kam jdu. Říkal jsem, že k Růžičkům, a že Helenka to nemá teď lehké, Jirka, že je na tom špatně. Ona se jen tak nadechla, zvedla panovačně hlavu k nebi a pronesla větu: "Tak neměl tolik žrát" ," zavzpomínal po létech svědek, který si tím prý o Jiráskové udělal svůj obrázek.

Jirásková byla prý od svých 18. let členkou KSČ,. Pak byla vyloučena. Za totality údajně dostala zákaz natáčet filmy. Někteří kovaní soudruzi ale tvrdili, že nic takového nebyla pravda a ona se jen zasekla, že s některýma lidmi dělat nebude. Nicméně když jí dal Zdeněk Troška v době distancu pomocnou ruku a fíglem ji obsadil do Slunce, sena, odvděčila se mu těsně po revoluci.

Nechtěla přijet na natáčení Slunce, sena, erotiky. Nechala se přemlouvat a pak řekla: "No tak dobře. Dávám vám tři dny, ale budu hodně zlobit. Hodně. Já manželka nějakého režiséra, přitom se Zdeňkem Podskalským nebyli oddáni a ani spolu fakticky nežili, nebudu dál hrát v nějakých fekálních komediích. To jsem tehdy myslela, že jí dám přes hubu," vzpomínala často mezi přáteli právě Helena Růžičková.

Na sváry však režisér slavné trilogie,Zdeněk Troška zapomněl. Když v roce 2003 zemřela, jel jí do Malenic na pohřeb. A i přes desetistupňový mráz vydržel tříhodinový obřad a rozloučení. Byl také s Jiřím Strachem jedinou celebritou, která Jiráskové na Šumavu přijela.

"Jiřina byla zvláštní. Divím se, že měla na pohřbu pět kněží. Že byla v KSČ to vím, ale že by byla nějak zvlášť věřící, to jsem netušil. Budiž jí země lehká. Byla to velmi dobrá herečka," poznamenal přímo na místě Troška.

Sama Jirásková zemřela zřejmě svým rozhodnutím. Dál nechtěla trpět a spekuluje se, že si vzala větší dávku prášků na spaní a na vždy usnula. Když se její pečovatelka vrátila z nákupu, byla už po smrti.
📷
2
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Meduňka je nenáročná bylinka s úžasnými účinky! Pěstování, sklízení a využití.

Zprávy

Rozhovor v České televizi, který vám otevře oči! Zvěrstva migrantů měla zůstat utajena! Na povrch se...

Bydlení

Neuvěřitelné, jak útulný domov si žena vytvořila ze staré garáže!

1. Andrea Bezděková je definitivně sama. Pokusy o získání expřítele zpět konečně vzdala.

2. Nafrněná Poláková čeká s Liškou druhé dítě! Bude to holka nebo kluk?

3. Chcete originální vánoční dárek? Máme pro vás úžasnou inspiraci by Simona Krainová.

4. Eminem dal jasně najevo svůj názor: V novém singlu sprostě napadá Donalda Trumpa.

5. Takhle Jágr vyvedl přítelkyni na Halloween! Veronika se tetelila blahem.