Legendární major Zeman Vladimír Brabec vzpomíná na staré dobré časy!

Vladimír Brabec by dnes jako herec prý začínat rozhodně nechtěl!
 Celebrity 
22. února 2016 07:25 / archiv ČT
  0   0
Vladimír Brabec přežil dvakrát svou vlastní smrt. Jednou mu život zachránili studenti, když dostal na ulici těžký infarkt, podruhé soudek. To zkolaboval na terase svého bytu. Nyní se zotavil a už se zase zajímá o svou profesi. Jenže herec se pro Novinky.cz rozpovídal o svých začátcích v divadle v Mostě i o tom, jak dobře bylo dříve a jak špatně je dnes.

Legendární představitel majora Zemana, ale i dalších rolí lituje dnešních herců. Dnes by prý on začínat rozhodně nechtěl. Herec na své začátky vzpomíná rád, vyhovovalo mu tehdy, že měl jistotu angažmá.

"Divadlo je základ jenže dnes už to neplatí. Jde o to, uživit se a já tomu rozumím. Dnešní herec musí z něčeho žít, někde bydlet, mít auto... Na to mu divadelní gáže nestačí. Za nás to bylo jiné, neexistovalo vzít si půjčku nebo cestovat po světě," řekl v rozhovoru Brabec, který by si jistě rád nějakou hezkou roli zase zahrál.

Za dob, kdy on začínal u divadla, šlo o to, uživit sebe, případně rodinu, pokud ji už herec měl. "Musel bych uživit rodinu, přistoupit na něco, co vnímám tak negativně. Jen bych se snažil zvolit to nejméně negativní. Hereckou soudnost a stud bych překonat neuměl. Dělat něco podřadného, abych za to dostal pár šupů... Nezávidím svým současným kolegům. Možná ze mě hovoří stáří, ale mám za to, že my jsme měli daleko silnější tvůrčí prožitky," dodal Brabec.

Ten ostatně stejně, jako jeho další vrstevníci vidí problém v tom, že dnes je sice více šancí herců v televizi nebo ve filmu, ale na druhou stranu, na vrcholu jsou jen někteří, kteří se v seriálech a filmech stále točí dokola. A to mají mnohokrát více šancí, než za dob minulých.

Na svou roli majora Zemana, za kterou tehdy dostal honorář ve výši půl milionu korun, což byly asi největší peníze, které do té doby kdo za roli dostal, už moc vzpomínat nechce, protože se ho na to prý ptá každý.
◼ redakce VIPstory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Rafinovaný luxus. Koupelna ve stylu glamour

Zprávy

Nečekaný návrh! Kdysi vstřícná země má už migrantů plné kecky. A začíná jednat. No sláva!

Bydlení

Termovizní měření vám může ušetřit velkou část peněz

1. Obtloustlá Mesarošová ve spodním prádle: Předvedla rozteklý zadek, celulitidu a zapíchla to.

2. VIDEO: SuperStar Emma Drobná představila svůj prví singl Smile! Jak se vám líbí?

3. Spekulace o rozvodu Jennifer Aniston. Jak je to doopravdy?

4. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!

5. Tahle silikonová prsa si hýčká brankář Pavelec. Modelka Tereza Budková vypadá skvostně!