Strach Leoše Mareše z rakoviny! Podstoupil zásadní vyšetření a...

Leoš Mareš se sice usmívá, ale do smíchu mu příliš není. Čeká na výsledky!
 Celebrity 
03. března 2016 03:01 / archiv Prima
  0   0
Leoš Mareš je taky jen člověk. A protože si době uvědomuje, že čtyřicítka klepe na dveře, rozhodl se, že podstoupí zásadnější vyšetření. Už kvůli tomu, že jeho otec nedávno zemřel na vážné onemocnění, tak si známý moderátor řekl, že nebude nic riskovat. A udělal dobře. Přišel zřejmě za pět minut dvanáct!

Mareš podstoupil poměrně nepříjemné vyšetření střev, zvané kolonoskopie. Lékař tak díky tomu objevil polyp. Z toho pak vzorek putoval na histologii, kde se zjistí, jak moc by to mohlo být rizikové nebo vážné. Máme se tak o Leoš bát?

O vyšetření moderátor informoval fanoušky na sociálních sítích Instagram a Twitter, kde ho dohromady sleduje přes 350 tisíc lidí. Desítky komentářů pod příspěvkem mu vyjadřují podporu. Lidé vítají, že on jako známá osobnost jde vstříc prevenci.

"Až smrt táty mě donutila jít na preventivní kolonoskopii. Ve 39 letech prý bylo na čase. Právě jsem na ní byl a našli mi polyp.Ještě, že jsem šel...," napsal Mareš na sociální síti.

"Jeden druh polypu je zhoubný a pak může být problém. Druhý je pak nezhoubný, může přerůst v zánět, ale není nebezpečný. Až histologie ukáže, o jaký druh výrůstku jde. Mnohdy ale právě neodhalené polypy přejdou ve vážná onemocnění, tedy rakovinu střeva. Jde to ruku v ruce se stresem, stravou, genetikou, i s tím, zda člověk třeba pije ve velkém alkohol nebo konzumuje jiné návykové látky. Vše má na lidský organismus vliv," podotkl lékař, specialista na gastroenterologická vyšetření.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vybíráme novou pracovní desku do kuchyně

Zprávy

Většině českého národa se chce blít! Naši politici v honbě za korytem klesli na samé dno lidské...

Bydlení

Jaké revize a jak často je povinné mít v pořádku.

1. Dara Rolins prolomila mlčení a zveřejnila srdcervoucí fotku.

2. JDE Z NÍ STRACH! Na veřejnost uniklo video, ve kterém Angelina Jolie mluví o znásilnění a rituálech plných...

3. Eva Herzigová je ve 43 letech stále v kurzu! Na týdnu módy v Miláně byla ozdobou přehlídky.

4. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!

5. Jak vypadají světové celebrity BEZ MAKE-UPU? Některé byste ani nepoznali!