Chudák slavný představitel majora Zemana - Brabec: Alzheimer zasáhl!

Vladimír Brabec, kterého sužují zdravotní problémy i další starosti, nemá ze života zrovna radost!
 Celebrity 
15. března 2016 07:40 / archiv
  0   0
Alzheimer nebolí, ale když se projeví, je většinou pozdě! Své o tom ví herec Vladimír Brabec (81), slavný představitel majora Zemana. Tahle děsivá nemoc zasáhla do jeho života a jde jím bohužel dál. Jeho manželka Naděžda onemocněla. Nyní skončila v ústavu!

Poté, co vloni Brabec sám zkolaboval na terase svého bytu a jen díky všímavým sousedům se k němu včas dostala záchranka, přežil svou smrt. Několik týdnů byl v kómatu. Po propuštění z nemocnice si jeho i s manželkou vzala k sobě do opatrování jejich dcera, herečka Helena Brabcová. V domě za Prahou se o nemocné rodiče se svou rodinou s láskou starala. Jak ale přiznala deníku Aha, dál už to s maminkou nešlo.

„Maminka nás všechny úplně vyřídila. Ta nemoc je hrozná- Táta jí vařil a přemlouval ji, aby jedla. Dokonce maminku i krmil...“ svěřila se deníku Helena Brabcová.

Proto zařídila pro nemocnou maminku specializované centrum, kde jsou pacienti s Alzheimerem pod stálým dohledem, lékařskou péčí a školený personál s nimi cvičí, dělá různé hry a přistupuje tak, jak je zapotřebí.

„Nebylo už možné všechno stíhat, včetně hygieny. Snažili jsme se to zvládat třičtvrtě roku. Buhužel se maminka dostala do stavu, kdy už musí být čtyřiadvacet hodin denně pod dozorem," dodala Brabcová s tím, že jejího otce to vyčerpávalo nejen psychicky, ale i fyzicky. Po srdečním kolapsu mu totiž pohyb stále dělá problémy.

Největší starost má dcera teď o otce, který nebyl zvyklý být sám. Není sám, je v rodině u dětí a u vnoučat, ale bez denního kontaktu s manželkou. Nese to prý těžce, ale chápe, že nemoc, kterou jeho žena trpí, bohužel vyžaduje speciální péči.
📷
1
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Rafinovaný luxus. Koupelna ve stylu glamour

Zprávy

Neuvěřitelný skandál! Tyto tři krávy by za své bláboly měly být doživotně vyhoštěny z Evropy! Tedy v...

Bydlení

Termovizní měření vám může ušetřit velkou část peněz

1. Zpěvačka Monika Bagárová vypadá nevinně, ale opak je pravdou! Takhle rafinovaně dráždila své fanoušky.

2. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!

3. Obtloustlá Mesarošová ve spodním prádle: Předvedla rozteklý zadek, celulitidu a zapíchla to.

4. VIDEO: SuperStar Emma Drobná představila svůj prví singl Smile! Jak se vám líbí?

5. Spekulace o rozvodu Jennifer Aniston. Jak je to doopravdy?